Matbuot xizmatiYangiliklarYoshlar kuni munosabati bilan yurtimizning faol va tashabbuskor yosh avlod vakillaridan bir...

Yoshlar kuni munosabati bilan yurtimizning faol va tashabbuskor yosh avlod vakillaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimizda yosh avlodni qo‘llab-quvvatlash, ularning davlat va jamiyat hayotidagi faolligini oshirish maqsadida o‘zining yuksak azmu shijoati, bilim va salohiyati, iste’dod va qobiliyatini namoyon etib, turli sohalarda erishgan yutuqlari bilan Yangi O‘zbekiston taraqqiyotiga, uning shon-shuhratini jahon miqyosida yanada yuksaltirishga munosib hissa qo‘shayotgan, el-yurtimizga mehri va sadoqati, namunali xulqi va odobi hamda vatanparvarlik fazilatlari bilan tengdoshlariga har tomonlama o‘rnak bo‘lib kelayotgan quyidagi tashabbuskor va yetakchi yoshlarimiz «Kelajak bunyodkori» medali bilan mukofotlansin:

Matmuratov Gulomjon Gafurovich – Xo‘jayli tumanidagi «G‘afur-G‘ulom chorva» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Oteshova Gulayim Begim kizi – Qoraqalpoq davlat universitetining 2-bosqich talabasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Odiljonova Sarvinoz Azizbek qizi – Andijon davlat universitetining 2-bosqich talabasi, Andijon viloyati

Ortiqxojiyev Omatilloxon Xusniddin o‘g‘li – Asaka tumanidagi «Zamon mirishkorlari» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Atoyeva Vazirabonu Alisherovna – «Hunarmand» uyushmasining Buxoro viloyati bo‘limi a’zosi, kashtado‘z

Xamdamova Shamshoda Saidaxmat qizi – Buxoro shahridagi 24-ko‘rish bo‘yicha imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan davlat ta’lim muassasasi targ‘ibotchisi, Buxoro viloyati

Turakulov Sardorjon Yorqin o‘g‘li – Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Jizzax filiali kardiojarrohi, Jizzax viloyati

Ergasheva Dilchehra Urolboy qizi – Paxtakor tumanidagi «Silverleafe» qo‘shma korxonasi «John Deere» kombayni operatori, Jizzax viloyati

Qahorova Zabarjad Abdurasul qizi -Respublika «Qizlar ovozi» klubining Mirishkor tumani bo‘limi rahbari, Qashqadaryo viloyati

Tursunov Adham Asomiddin o‘g‘li – «Uzbekistan GTL» mas’uliyati cheklangan jamiyatining markaziy laboratoriyasi smena muhandisi, Qashqadaryo viloyati

Quvondiqov Ulug‘bek G‘ayrat o‘g‘li – «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Gidrometallurgiya zavodi sianlash va sorbsiya sexi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Sharipova Mahliyo Esan qizi – «Navoiyazot» aksiyadorlik jamiyatining Polivinilxlorid ishlab chiqarish, kaustik soda va metanol majmuasi sex smena muhandisi, Navoiy viloyati

Isaqova Moxidil Xusanboy qizi – Uychi tumanidagi «Asmus Gold Mega Textile» ishlab chiqarish kooperativi rahbari, Namangan viloyati

Raximjanov Dostonbek Ulug‘bek o‘g‘li – Namangan shahridagi «Innovation Language Centre» nodavlat ta’lim muassasasi rahbari, Namangan viloyati

Omonova Nilufar Jo‘rabek qizi – Samarqand shahridagi «MIT IT academy» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

Temurov Anvar Ibodullo o‘g‘li – Urgut tumanidagi «Sam-Negin» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

Anvarov Oybek To‘lqinjonovich – «Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnoparki direksiyasi – IT Park» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Sirdaryo viloyati filiali boshlig‘i

Bo‘ronova Dilsora Sharifjon qizi – Xovos tumanidagi «Textile Fashion» mas’uliyati cheklangan jamiyatining tikuv sexi ustasi, Sirdaryo viloyati

Sobirova Nazokat Rashid qizi – «Hunarmand» uyushmasining Boysun tumani bo‘limi a’zosi, gilamdo‘z, Surxondaryo viloyati

Xushboq Ulug‘bek Baxrom o‘g‘li – Qiziriq tumanidagi «Janub tongi diyori» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Maxsimova Risolat Qosimjon qizi – Parkent tumanidagi 5-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining ijodiy-madaniy masalalar bo‘yicha targ‘ibotchisi, Toshkent viloyati

Tursunboyeva Zuhra Botir qizi – Bo‘stonliq tumanidagi 17-bolalar musiqa va san’at maktabining akademik xonandalik bo‘yicha o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

Adxambekova Shabnam Yovsinzoda – So‘x tumanidagi «Happy kids academy» nodavlat maktabgacha ta’lim muassasasi rahbari, Farg‘ona viloyati

Ubaydullayeva Zarnigor Hasanboy qizi – O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Farg‘ona viloyati boshqarmasi axborot va media xizmati bo‘yicha mutaxassisi

Allaberganova Shahnoza Allabergan qizi – Urganch davlat universitetining 2-bosqich talabasi, Xorazm viloyati

Matkarimov Raxmatjon Jumanazarovich – Hazorasp tumanidagi «Nur Muhammad Islom obod» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Ruzmuxamedova Xodjiya Shokir qizi – Olmazor tumanidagi 102-zaif eshituvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining eshitish idroki fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

Umurzakov Islom Ilxom o‘g‘li – Toshkent shahridagi «Yosh maqomchilar» ansambli badiiy rahbari

Abdikarimov Kanat Alimjanovich – Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligining PR-markazi yetakchi mutaxassisi

Avazova Sevinch Pulat qizi – Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universitetining 4-bosqich talabasi

Amirov Elmurod Mansuriddin o‘g‘li – Geologiya fanlari universitetining Geologiya va geofizika instituti mineralogiya laboratoriyasi boshlig‘i

Bo‘taxonov Ziyodulla Zoyirjon o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi mutaxassisi

G‘ulomov Axmadjon Shavkat o‘g‘li – «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining Uchuvchilar xizmati departamenti A-320 havo kemasi komandiri

Dadaboyev Dilshod Abdujalil o‘g‘li – Ijtimoiy tarmoqlardagi «Uzbekistan official» sahifalari administratori, bloger

Yevstafeyev Yevgeniy Aleksandrovich – I.M.Gubkin nomidagi Rossiya davlat neft va gaz universitetining Toshkent shahridagi filiali 4-bosqich talabasi

Jaloliddinov Jasurbek Jamshid o‘g‘li – Futbol bo‘yicha O‘zbekiston Olimpiya terma jamoasi (U-23) sardori

Iminoxunov Nuruddin Abduqahhorovich – «EPAM Systems» kompaniyasining O‘zbekistondagi vakolatxonasi mahsulotlar menejeri

Nematzoda Firdavs Nematovich – O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligining Yoshlar akademiyasi faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i

Norchayev Xusain To‘raqul o‘g‘li – Futbol bo‘yicha O‘zbekiston Olimpiya terma jamoasi (U-23) a’zosi

Ruziyev Bekzod Dilmurodovich – «Boshtransloyiha» aksiyadorlik jamiyatining me’mor-qurilish bo‘limi loyihalar bosh muhandisi

Safarov Akmal Umar o‘g‘li – O‘zbekiston kompozitorlari va bastakorlari uyushmasining yosh ijodkorlar bilan ishlash sho‘’basi bosh mutaxassisi

Turg‘unboyev Shaxzod Nodir o‘g‘li – O‘zbekiston yoshlari umumjahon assotsiatsiyasining Janubiy Koreyadagi vakili

Xasanova Yoqutxon Baxodirjon qizi – M.Turg‘unboyeva nomidagi «Bahor» davlat raqs ansambli raqqosasi

Xodjayeva Shaxlo Murodovna – Amerika Qo‘shma Shtatlarining «Amazon» kompaniyasi biznes tahlil bo‘yicha muhandisi

Erkinov Hojimat Botir o‘g‘li – Futbol bo‘yicha O‘zbekiston Olimpiya terma jamoasi (U-23) a’zosi

Bo‘limlar

So'nggi yangiliklar

Shaxmat bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zolariga

Qadrli shaxmatchilar! Aziz farzandlarim! Avvalo, siz, azizlarni va sizlarning timsolingizda ko‘pmillatli xalqimizni mamlakatimiz hayotida ulkan quvonchli voqea – Hindistonning Chennay shahrida o‘tkazilgan 44-Butunjahon shaxmat olimpiadasida har...

Ixcham va samarali boshqaruv tizimini yaratish vazifasi qo‘yildi

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida 4 avgust kuni davlat xizmatini isloh qilish va boshqaruvda natijadorlikni oshirish chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi. Aslida, bu so‘nggi...

2022/2023 oʻquv yili uchun test sinovlari 8-avgustdan boshlanishi, imtihonlar 10 kundan 13 kungacha davom etishi rejalashtirilgan

Joriy oʻquv yili uchun test sinovlari hozirgi vaqtda loyiha sifatida tegishli tashkilotga kiritilgan. Yaʼni OOʻYuga kirish test imtihonlarini 8-avgustdan boshlash rejalashtirilmoqda. Imtihonlar 10 kundan 13...

Nogironligi bo’lgan yoshlarga zamonaviy kasblarda o’qish uchun subsidiya ajratishga arizalar qabuli boshlandi

2022-yil 21-iyunda Hukumatning "Nogironligi bo‘lgan yoshlarni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha davlat xizmatlarini ko‘rsatishning ma’muriy reglamentlarini tasdiqlash to‘g‘risida"gi 341-son qarori tasdiqlangan. Mazkur qarorga muvofiq, 14-30-yoshdagi nogironligi bo‘lgan...

Ayrim toifa abituriyentlarga jismoniy tarbiya va sport sohasidagi OTMlarda imtiyoz beriladi

Ayrim toifa abituriyentlarga jismoniy tarbiya va sport sohasidagi OTMlar kasbiy (ijodiy) imtihonlarida imtiyozlar beriladi. Bu haqda «Jismoniy tarbiya va sport universiteti faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari...

Qisqa o‘quv kurslari sertifikatlarining yangi tahriri tasdiqlandi

Hukumat qarori bilan professional ta’lim muassasalarida qo‘shimcha kvalifikatsiyalar bo‘yicha 6 oygacha bo‘lgan qisqa o‘quv kurslari orqali o‘qigan fuqarolarga beriladigan davlat namunasidagi sertifikatning yangi tahriri tasdiqlandi. Bu haqda...